Van’da PKK’nın ‘Kadın Alan Yapılanması’na Büyük Operasyon

Geçtiğimiz gün düzenlenen operasyonla birlikte

PKK/KCK içinde bahsi geçen konumda faaliyet yürüten 15 kişi emniyet güçleri tarafından eş zamanlı bir operasyonla deşifre edildi.

Aralarında 1 Belediye Başkanı ve 1 Milletvekili Adayı Vardı

Yakalananlar arasında Saray Belediyesi Başkanı Caziye Duman, Eski HDP Gürpınar Belediye Başkan Adayı Rojbin Akdağ ve Eski HDP Van Milletvekili Adayı Mukaddes Karakoç’un da içinde bulunduğu toplam 15 şüpheli gözaltına alındı.

 Daha Öncede Tutuklanmıştı

Tutuklananlar arasında bulunan Saray Belediye Başkanı Caziye Duman, geçtiğimiz senelerde de tutuklanmıştı. Ankara’da 29 kişinin şehit olduğu hain saldırıyı gerçekleştiren terörist Abdullah Sömer’in taziyesine katılmış olan Caziye Duman, hemen ardından eşiyle birlikte gözaltına alınmıştı.

Evleri Arandı, Deşifre Oldular

Emniyet güçlerinin zanlıların ikamet ettikleri yerlerde yaptıkları arama sonuçları şaşırtmadı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildiği belirtildi.

Operasyonlar Hız Kesmeden Devam Edecek

Gerçekleştirilen başarılı operasyondan sonra Van Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi. ‘’PKK/KCK silahlı terör örgütlerinin işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesi adına yürütülen çalışmalara hız kesmeden devam edeceğiz’’

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*