Ünlü Rus Tarihçi, Sevgilisini Canice Katletmiş!

Rusya’nın ünlü tarihçisi Oleg Sokolov, çantasında öldürdüğü sevgilisinin kolları bulunan bir çanta ile kıskıvrak yakalandı.

St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Oleg Sokolov’un geçtiğimiz günlerde kız arkadaşının cesedinden kurtulmak için çabaladığı sırada nehire düştüğü belirlendi.

Nehire düşmesinin ardından kurtarılan Rus tarihçi, 24 yaşındaki sevgilisi A. Yeşenko’yu öldürdüğünü itiraf etti.

Kanlı testere bulundu

Rus tarihçinin evinde yapılan aramalar ise güvenlik güçlerini şoka uğrattı. Oleg Sokolov’un evinde öldürdüğü kız arkadaşının vücudunun diğer parçaları ve kanlı bir kesici alet bulundu.

Rus basınında çıkan haberlere göre Oleg Sokolov, kız arkadaşının cansız bedenini ortadan kaldırdıktan sonra intihar edecekti.

Heryerini canice parçalamış

Kız arkadaşının cansız bedeninden kurtulmak istediği sırada nehre düşen Sokolov, hipotermi geçirmek üzereyken güvenlik güçleri tarafından kurtarıldı.

İlk ifadesinde sevgilisiyle tartıştıklarını ve onu yanlışlıkla öldürdüğünü belirten Sokolov, 2003 yılında Fransa Şeref Nişanı’na layık görülmüştü.

Oleg Sokolov, Napolyon dönemine çok fazla hakimdi, bu sebeple Napolyon ile alakalı film çeken bir çok Avrupalı yapımcıya danışmanlık yapmıştı.

Sokolov’un avukatı ise, kendisinin pişman olduğunu bu sebeple polis ile işbirliği yaptığını belirtti.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*