Şehit Anaları Derneği Başkanı ‘Pakize Anne’ Beraat Etti!

Bir konuşmada Cumhurbaşkanı hakkında söyledikleri yüzünden hakkında dava açılmıştı.

Cumhurbaşkanına hakaretten hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istenen Pakize Anne’nin iddianamesi tamamlandı ve duruşması bugün görüldü.

”Yaşananları Yüce Türk Milletinin Vicdanına Bırakıyorum”

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’nın 2017 yılında davet edildiği bir toplantıda yaptığı konuşma gündem olmuştu.

İşte o toplantıda yaptığı konuşma sebebiyle hakkında Cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı.

Sosyal medya hesabından olaya ilişkin paylaşım yapan Pakize Anne şunları dedi; Davet edildiğim bir toplantıda yaptığım konuşma nedeniyle hakkımda Cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı. Yaşananları Yüce Türk Milletinin vicdanına havale ediyorum. Pakize Anne Türkiyedir!”

Cumhurbaşkanı Avukatları Davayı Geri Çekti

Davanın düşmesi için bizzat davaya katılmak isteyen Cumhurbaşkanlığı avukatları şikayeti geri çektiler. Bu davanın sosyal medyadaki bir kişinin şikayeti üzerine açıldığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hususların hiçbirinden haberi olmadığını, bilgisi olsaydı bu davanın hiçbir şekilde söz konusu bile olmayacağını dile getirdiler.

Meral Akşener karşılamaya geldi

Pakize Anne mahkemeden çıktıktan sonra onu ilk karşılayanlardan birisi de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Pakize Akbaba’yı uzun yıllardan beridir tanıdığını belirten Akşener; ”Kendisini uzun yıllardan beridir tanıyorum. Şehit annelerinin siyasi kimliklere çok şey söyleme hakları vardır. Bu yargılama olayını şiddetle kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

Pakize Anne Toplantıda ne demişti?

2017 yılında Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen Eşitlik ve Adalet kadın buluşmasında çok sert konuşan Pakize Akbaba şunları söylemişti; ”Tam PKK bitti dedik, şimdi de FETÖ çıktı piyasaya. Herkes haddini bilsin öncelikle. Sen önce meclisi temizleyeceksin, FETÖ aslen meclistedir, başka yerde aramayın. Ben şehit annesiyim, evladımı bu vatana şehit verdim, saçlarımı süpürge ettim, vatanına milletine aşık, Atatürk’ün izinden yürüyen evlatlar yetiştirdim. O çocuklarımdan birisini askerde hain kurşunla şehit verdim, ‘ağlama’ dediler. Ağlamayayım da şehit gelmesin bir daha. Eğer ki gücünüz yetmiyorsa kalkın gidin o koltuklarınızdan!” demiş ve iktidarı çok sert bir dille eleştirmişti.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*