Seçil Öğretmeni Tehdit Edildi, Türkiye Seferber Oldu!

Şırnak’ın İdil ilçesine görev yapmakta olan öğretmenimiz Seçil Yıldız’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Türk bayrağı ile gösteri yaptığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Bu görüntüler ise bazı teröristlerin zoruna gitti ve Seçil öğretmen kanı bozuk teröristler tarafından hedef gösterildi.

‘’Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’’

Şırnak’ın İdil ilçesine anaokulu öğretmeni olarak görev yapan Seçil Yıldız, milli değerlerimizi gelecek nesillere anlatmaya ve aktarmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için yapılan gösterilerde şanlı Türk Bayrağı ile ‘’hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’’ marşı eşliğinde yapılan gösteriler sosyal medyada çok kez paylaşıldı.

Sosyal medyada hızla yayılan ve beğeni toplayan bu görüntülerin ardından bazı terör örgütü yandaşlığı yapan sosyal medya hesapları Seçil öğretmenimizin kişisel bilgilerini ve adresini paylaşarak açık hedef haline getirmeye çalıştı.

Yalnız değilsin Seçil Hocam!

Yapılan tehditlerin ardından sosyal medyadaki duyarlı vatandaşlarımızın cevabı ise çok gecikmedi. Seçil Öğretmenin yalnız olmadığını belirterek ‘’yanındayız’’ mesajı veren Türk halkı, #yalnızdeğilsinseçilöğretmen hashtagı ile öğretmenimize destek oldu.

Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz ve Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın unutulmadı

Hain tehditlerin ardından akıllara eli kanlı terörist örgütü tarafından açık hedef haline getirilip kalleşçe şehit edilen öğretmenlerimiz Necmettin Yılmaz ve Aybüke Yalçın geldi.

Şehit edilen öğretmenlerimiz ardından açık hedef haline getirilen Seçil Öğretmen için gerekli önlemler ivedilikle alındı.

Bakanlık olaya el attı

Bu tehditlerin ardından bakanlık derhal gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı. Seçil Öğretmenimizle bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, görüşmenin ardından halkın gönlüne su serpti.

Bakan Selçuk’un sözleri şöyle; ‘’Seçil öğretmenimizin güvenliği için her türlü güvenlik önleminin alındığını bildirmek isterim. Ülkemiz toprakları üzerinde görev yapan her öğretmenimiz bizim geleceğimiz ve okullarımızdaki temsilcilerimizdir. Öğretmenlerimiz devletimiz tarafından koruma altındadır. Böyle hain bir düşünce söz konusu bile olamaz.’’

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*