Pakistan’dan Kara Haber! Trende Yangın Çıktı, 60’dan Fazla Ölü Var

Pakistan Demiryolları Bakanı Şeyh Raşid Ahmet, dünya gündemine düşen acı olayla ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı.

YANGIN DEĞİL PATLAMA

Bakanın açıklamasına göre ülkenin güneyin şehrinden kuzey şehrine doğru hareket eden trende, önce büyük bir patlama, patlamanın ardından da şiddetli bir yangın çıktığını bildirdi.

ÖLÜ SAYISI 62’Yİ GEÇTİ

Rahim Yar Han Emniyet Müdürü’nün canlı yayında yaptığı açıklamaya göre üç vagonu baştan sonra saran yangın ve patlamadan dolayı ölü sayısının 62’yi geçtiği belirtildi.

Pakistan'dan Kara haber! Trende Yangın Çıktı 60'dan fazla ölü var!

İKİ KÜÇÜK TÜP PATLAMAYA NEDEN OLDU

Yolcuların kahvaltı yapmak için yanlarında taşıdıkları ‘’kamp ocağı’’ tüplerinden dolayı patlamanın gerçekleştiği ve bu patlamaya bağlı olarak büyük bir yangın çıktığı ilk gelen bilgiler arasında.

 

KAPILAR AÇILMADI, YOLCULAR MAHSUR KALDI

Pakistan ordusundan gelen resmi açıklamaya göre ordunun derhal olay yerine doktorlarla birlikte intikal ettiği ve çalışmalara başlandığı yönünde.

Yolculardan bazılarının yangın sırasında kapılar açılmadığı için alevler içerisinde mahsur kaldığı, bazılarının da patlama sırasında trenden atlayarak yaralandığı iddiaları ortaya atılıyor.

Kapıların açılmaması ile ilgili resmi makamlardan henüz bir açıklama bulunmamakta.

TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN TAZİYE

Dışişleri Bakanlığı: “Pakistan’da bir trende meydana gelen patlama sonucu çok sayıda insanın vefat ettiği büyük bir üzüntü beraberinde öğrenilmiştir. Söz konusu bu talihsiz kazada kardeş Pakistan halkına, talihsiz kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*