İsrail’den Bu Sabah Üst Üste 2 Suikast Girişimi!

İslami Cihad’ın askeri birimi Kudüs Serriyyeleri’nin komutanlarından birisi bu sabah İsrail’in düzenlediği suikast sonucu evinde hayatını kaybetti. Hemen ardından ise İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro üyesi el-Accuriye’ye de bir suikast düzenlendi. El-Accuri bu suikastten sağ kurtulurken, bir oğlu hayatını kaybetti. Açıklama Suriye Rejim Başkanı Esed’in ajansı SANA’dan geldi.

Bu sabah saatlerinde düzenlenen suikaste ilişkin İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada “İsrail Gizli Servisi ile ortak düzenlenlediğimiz operasyonda İslami Cihad komutanı Beha Ebu’l Ata’ya saldırdık.” Kelimelerine yer verdi.

Suikasti bizzat Netenyahu emretmiş

Taraftan gelen bu açıklamada ayrıca suikaste Başbakan Netenyahu’nun bizzat onay verdiği bildirildi.

Açıklamanın devamı ise şöyle; “Ebu’l Ata geçen yıl Gazze’de başlatılan provokasyon eylemlerinin çoğundan, Ağustos ayında festival alanına atılan roketten ve Kası mayında Sderot’a roket atılmasından sorumludur.”

Kudüs Serriyeleri İntikam Yemini Etti

Kudüs Serriyeleri tarafından da bir açıklama geldi. Açıklamada Ebu’l Ata’nın suikaste kurban gittiği doğrulandı. Fakat bu suikastin İsrail’in yanına kalmayacağını aksine deprem etkisi yaratacak bir karşılık verileceğini belirttiler.

Başarısız suikast girişimi

Düzenlenen ikinci suikast girişimi ise İslami Cihad Siyasi Büro üyesi el-Accuri’nin evine yapıldı. Düzenlenen suikastte el-Accuri hedef alındı fakat Ekrem Accuri’nin oğlu hayatını kaybetti.

“Netenyahu herşeyi bombalıyor”

Yahudi asıllı milletvekili Ofer Kassif, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kassif’in açıklamaları şu şekildeydi ; “Netenyahu kendisini kurtarmak için yapabileceği tek şey budur. Onun elinden başka birşey gelmez, sadece öldür, yok et ve savaşa kışkırt yöntemlerine başvuruyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*