İçişleri Bakanı Soylu’dan İmamoğlu’na ”Ahmak!”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kameralar karşısında Ekrem İmamoğlu’na üstü kapalı şekilde ”ahmak” dedi. Ekrem İmamoğlu’nun cevabı ise gecikmedi.

Türkiye’yi Şikayet Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne katılmak için Fransa’ya gitmişti. Orada yaptığı konuşma ise Türkiye siyasetinde gündem oldu.

Ekrem İmamoğlu’nun Fransa’da yaptığı konuşma için Süleyman soylu sert çıkıştı.

”Burdan lafım Avrupa’ya gidip bizi şikayet eden ahmak kişiye.”

”Sana Ekmek Yedirenlere Yazıklar Olsun”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun diğer sözleri ise çokça konuşuldu. Soylu’nun o çok konuşulan sözlerinin devamı ise şöyle; ”Yazıklar olsun. Bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu millet bunun bedelini sana misliyle ödetecek. Birileri eline silah alıp benim halkımı tehdit edecek, sen de gidip bizi Avrupa’ya şikayet edeceksin. Olacak iş değil!”

İmamoğlu çok sert cevap verdi!

Bakan Soylu’nun kendisi hakkındaki söylediklerinden sonra kamera karşısına geçen İmamoğlu’nun cevabı çok sert oldu. İmamoğlu’nun sözleri şöyle; ” Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de adama bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir nokta burası. 31 Mart seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim. Asıl ahmak olanlar 31 Mart seçimlerini iptal edenlerdir. Önce buna odaklansınlar.

Sosyal Medya İkiye Bölündü

Taraflar arasındaki bu tartışma sosyal medyaya da büyük bir hızla yayıldı. Bakan Soylu destekçileri #HelalOlsunSoylu hashtagi ile Süleyman Soylu’nun sözlerine destek oldu. Bunun yanı sıra Ekrem İmamoğlu’nun tartışmada haklı olduğunu ve Bakan Soylu’nun haddini aştığını düşünen kullanıcılar ise #HaddiniBilSoylu hashtagi ile Ekrem İmamoğlu’na destek oldular.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*