Dev Şirketin CEO’sundan Skandal! Çalışanı ile İlişki Yaşamış

Dünyaca ünlü fast food zincirlerinden birinin CEO’su çalışanı ile ilişki yaşadığı için işini kaybetti.

 

Fast Food zinciri McDonald’dan yapılan açıklamaya göre şirketin CEO’su Steve Easterbrook’un bir çalışanı ile karşılıklı rızaya dayalı ilişkide bulunduğu söz konusu olduğundan ve bu sebeple şirket kurallarını ihlal ettiğinden dolayı kendisinin işine son verildiği açıklandı.

 

Kendisi de iddaaları kabul etti

İngiliz iş adamı Easterbrook, çalışanlarına gönderdiği maille bir çalışan ile ilişkisi olduğunu kabul ettiğini ve bunun yanlış olduğunu belirtti.

Easterbrook ; ‘’ Şirketimizin değerlerini göz önünde bulundurduğumuzda işten ayrılmam gerektiği konusunda herkesle hemfikirim.’’

Dev Şirketin CEO’sundan Skandal! Çalışanı ile İlişki Yaşamış

Uzun yıllardır çalışıyordu

Yaklaşık 25 senedir McDonald’s için çalışan Easterbrook, bir dönem başka bir şirketin başına geçmek için işten ayrılmış, daha sonra da tekrardan şirketin Britanya ve Kuzey Avrupa sorumlusu olarak işe geri dönmüştü.

 

Büyük başarılara imza atmıştı

Çalışanlar tarafından çok sevilen Easterbrook hakkında söylenen bazı cümleler ise şunlar ;

‘’Kendisi şirketin daimi başarısını planlaması ve vizyonunu belirlemesi için en iyi liderlerden birisiydi.’’

‘’Easterbrook çok fazla sabırlı ve yol gösterici bir insandı. McDonald’s tarihinde görülen en kapsamlı dönüşüm ve dünya çapında büyümeyi getiren şirketin stratejik planında kendisi çok etkiliydi.’’

 

Tazminatı hakkında henüz açıklama yok

McDonald’sda çalıştığı dönemde 1.3 milyon dolar maaş alan ve geçtiğimiz sene 16 milyon dolar prim alan Easterbrook’un tazminat paketi ve detayları henüz açıklanmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*