Cenk Tosun Türkiye’ye Geri mi Geliyor?

İsmi uzun süredir Türk kulüpleriyle anılan Milli futbolcumuz Cenk Tosun, Everton hakkında kesin kararını verdi.

Geçtiğimiz senelerde kariyerinin en parlak dönemini Beşiktaş’da geçirdikten sonra Avrupa kulüplerinin sıraya girdiği Milli futbolcumuz Cenk Tosun için Everton kulübü rekor bir ücret ödemişti. (23M €)

Everton Kariyeri Beklediği Gibi Olmadı

Evertona büyük umutlarla transfer olan Cenk Tosun, maalesef beklediği kadar forma şansı bulamadı. Teknik direktörün sürekli ikinci planda düşündüğü Cenk Tosun daha fazla forma şansı bulabileceği ve tekrardan kariyerinde eskisi gibi başarılar yakalayabileceği bir kulübe gitmek istiyor.

İngiliz Basını Doğruladı

İngiliz basınında günlerdir dönen haberlere göre Everton kulübü Milli futbolcu Cenk Tosun’u tamamen gözden çıkardı. 23M € ‘e satın alınan Tosun’un fiyatının 11M € olarak belirlendiği belirtiliyor.

‘’Tosun Paşa Kararını Verdi’’

Everton’da yeterince forma şansı bulamayan ve dolayısıyla kendisini kanıtlayamayan Tosun Paşa, devre arasında kesin olarak Everton’dan ayrılma kararı verdi.

Hala Galatasaray ve Beşiktaş’ın Radarında

Türkiye’de çok başarılı günler geçiren Cenk Tosun için Beşiktaş ve Galatasaray halihazırda bekliyor. Türk kulüpleri ile Cenk Tosun arasındaki tek pürüz ise kiralama formülünün olmaması. Cenk Tosun için belirlenen fiyat Türkiye kulüplerinin ödemek isteyeceği bir düzeyde değil.

 Kiralama Olmayacak

Bu devre arasında kulüpten ayrılması düşünülen Cenk Tosun için Everton takımı kiralama formülünü kesinlikle düşünmüyor.

‘’İsterse Hayır Diyemeyiz’’

Everton kulübü teknik direktörü Marco Silva’nın verdiği röportaj ise şöyle; ‘’Cenk Tosun değerli bir oyuncu. Kendisi çok yetenekli ve güçlü bir forvet. Fakat Cenk gitmek isterse hayır diyemeyiz.’’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*