Cedi Osman; ”Fenerbahçe’de oynamayı çok isterim.”

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, “Fenerbahçe’de oynama arzum var. Hem taraftarı, hem de büyük bir kulüp olmasından dolayı” dedi. NBA Devi Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcumuz Cedi Osman, ” Kariyerimin sonlarına doğru Fenerbahçe’de oynamayı çok isterim. Fenerbahçe gerek taraftarıyla, gerekse başarılarıyla çok büyük bir kulüp.”

Uzun yıllar NBA’de oynamak istediğini vurgulayan Cedi, basketbolu bırakmadan önce de Türkiye’ye gelerek Fenerbahçe veya Anadolu Efes forması giymek istediğini söyledi. Uzun yıllar NBA’de forma terletmek istediği, ve bunun için çok çalışması gerektiğini belirten Cedi, Türkiye için ise Anadolu Efes veya Fenerbahçe’nin kendisi için birinci öncelikte olduğunu belirtti.

“Fenerbahçe’de oynamayı çok isterim”

Uzun yıllar NBA’de oynamak istediğini belirten Cedi; ”NBA’da devam etmek istiyorum ancak Fenerbahçe’de oynama isteğim hep vardı. İleride belki olursa diye söylüyorum, emekli olmadan 1-2 sene önce tekrardan Türkiye’ye dönmek, neden olmasın? Ancak Türkiye’de de öteki yandan yetiştiğim takım Anadolu Efes var. Anadolu Efes bu sebeple benim için her zaman bir adım önde.”

”Burada mutluyum”

Şuanda formasını terlettiği Cleveland Cavaliers’de mutlu olduğunu belirten Cedi Osman sözlerine şöyle devam etti.” Artık maçlarda daha uzun süre görev alıyorum ve bu çok iyi bişey. Arkadaşlarım, antrenörüm benden memnun, çok şükür burada herşey yolunda’.”

”FIBA’da şanssızdık”

2019 FIBA Dünya Kupasında’ki performansımızdan sitem eden Cedi Osman ; ”Çok daha iyi işler başarabilirdik, şanssızlık peşimizi bırakmadı. Fakat herşeye rağmen olimpiyat elemelerine hak kazandık. Umarım elemeleri geçebiliriz.”

”ABD maçında koca bir tarih yazmaya çok yaklaşmıştık, fakat olmadı. Daha çok çalışıp daha iyi işler yapmaya gayret edeceğiz.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*