Büyük Ayıp! Otizmli Çocukları Yuhaladılar ”Onları İstemiyoruz”

Aksaray’da ortaokullu öğrencilerle otizmli öğrencilerin aynı binada eğitim gördüğü bir okulda veliler kalpleri sızlatan o skandala imza attı.

İddiaya göre veliler uzunca bir süredir otizmli çocuklarla kendi çocuklarının aynı binada eğitim görmesinden rahatsızdı.

Otizmli Çocukları Yuhaladılar

Okulun çıkışında birleşen veliler, otizmli çocukların kendi çocuklarıyla aynı binada eğitim görmesinden rahatsız olduklarını bu sebepten dolayı otizmli çocukları istemediklerini dile getirdiler.

Protestoları aratmayan o kargaşanın içerisinde, veliler insanlığımızı tekrardan sorgulatacak skandala imza attılar ve otizmli çocukları yuhalamaya başladılar.

Velilerin belirttiğine göre müdür de velilerle aynı fikirdeydi ve velileri destekliyordu.

Anne isyan etti

Bahsi geçen okulda eğitim gören otizmli bir öğrencinin annesi olaya isyan etti. ” Bu saçmalıkta adı geçen annelere sormak istiyorum. Kendi çocuğunuz da otizmli olabilirdi. O zaman da aynı şeyi yapar mıydınız ? Eğer sizin çocuğunuz da otizm hastalığına yakalanmış olsaydı çıkıp yuhalar mıydınız? Siz orda çıkıp yuhalarken, içerideki otizmli çocukların ne düşündüğünü, ne hissettiğini anlayabilir misiniz? Yazık gerçekten çok yazık.”

Aksaray Valiliği’nden açıklama geldi

Aksaray Valiliği, yürekleri burkan bu olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Valiliğin yaptığı yazılı açıklama ise şöyle; ” Otizmli öğrencilerimiz bahsi geçen okulda 5 senedir eğitimlerine devam etmektedirler. Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmış olup, 2020 yılı programı kapsamında 12 derslikli bir özel eğitim okulu planlanmıştır.”

Anadolu Otizm Federasyonu sessiz kalmadı

Olayla ilgili Anadolu Otizm Federasyonu (ANOFED)’den açıklama geldi. ANOFED’in yaptığı yazılı açıklamada bu insanlık dramı olayla ilgili gerekli girişimlere başlandığını, söz konusu otizmli öğrencilerin ve ailelerinin her daim yanında olduklarını belirttiler.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*