Bursa’da Uyuşturucuya Büyük Darbe: Kilolarca Madde Ele Geçirildi

Bursa’da uyuşturucuyla mücadele ekipleri ile güvenlik güçlerinin ortak gerçekleştirdiği uyuşturucu baskınına binlerce polis katıldı. Özel Harekat polisleri her yeri didik didik aradı, açılmayan kapılar kırıldı. Şafak saatlerinde harekete geçilen operasyon kapsamında çok sayıda şüpheli göz altına alındı.

Bursa Uyuşturucu ile Mücadele şube ekipleri, bu sabah saatlerinde savcılık izni ile birlikte 10’dan fazla mahallede 100’den fazla adrese şafak baskını düzenledi. Emniyet ve narkotik şubenin yanı sıra sayıları toplamda 1000’i geçen özel harekat polisi ve çevik kuvvet birimi de operasyona destek verdi.

Operasyon başlamadan önce çevrede geniş güvenlik önlemleri sağlayan, adeta kuş uçurtmayan Özel Harekat Ekipleri, kapısı açılmayan evlerin kapılarını koçbaşı ile kırarak girdi. Narkotik köpeklerinin de destek verdiği operasyonda kaçmasına izin verilmeyen şüpheliler, kaçmasına izin verilmeden yakalandı.

Şafak saatlerinde başlatılan, çok sayıda şüphelinin kıskıvrak yakalandığı operasyona dronelarla destek verildi.

Geçen ay 5 kişi gözaltına alınmıştı

Geçtiğimiz Ekim ayında polis ekipleri aynı bölgeye uyuşturucu baskını düzenlemişti. Düzenlenen bu baskında 5 kişi gözaltına alınmış, kilolarca uyuşturucu madde ele geçirilmişti. Bu operasyondan sonra bölgeyi haftalarca izleyen güvenlik güçleri, bir operasyonda daha düzenleyip bölgedeki uyuşturucu trafiğine büyük darbe vurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*