Bitcoin Safiye’den 30 Milyon TL’lik Vurgun!

Aydın’da kendisini insanlara ekonomist olarak tanıtan Safiye Gökçe Y., aralarında polis, doktor ve avukat gibi meslek sahiplerinin bulunduğu 40 kişiyi 600 bitcoin yani yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı ortaya çıktı.

Bitcoin Safiye yaklaşık 2 sene önce eşinin mesleği sebebiyle Aydın’a taşınmıştı. Burada eşiyle birlikte taşeron bir şirket kuran Safiye Gökçe Y., Jeotermal Enerji Santrallerine taşeron işçi ayarlıyordu.

Önce Doktoru Kandırdı

İddiaya göre Aydın Devlet Hastanesi’ne kontrole giden Safiye Gökçe Y., oradaki doktora kendisini ekonomist olarak tanıttı ve parasını kendisi gibi merkez bankası, nakit veya resmi kuruluşlarda tutmaması gerektiğini, elektronik ortamda elektronik para birimiyle koruması gerektiğine ikna etti.

Kendisine müşteri bulmasını istediği doktordan ayrıca bütün parasını da istedi ve kar payı vereceğini vaad etti.

Aynı Sistemle 2 Sene Kar Payı Dağıttı

Doktora uyguladığı yöntemin aynısını uzun süre boyunca başka insanlara uygulayan ‘Bitcoin Safiye’ yaklaşık 2 sene boyunca insanlara kar payı dağıttı.

Safiye Gökçe Y.’nin bir süre sonra telefonları açmaması üzerine dolandırıldıklarını anlayan 28 mağdur, avukatları aracılığıyla Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Hesapları incelemeye alınan Safiye Gökçe Y.’nin toplamda 800 bitcoini (42 Milyon TL) olduğu ve bu sayının giderek arttığı anlaşıldı.

Önceden Belirlediği Mağdurların Peşinden Ayrılmadı

İddiaya göre Safiye Gökçe Y. mağdurlarını yüklü parası olan kişilerden seçmek için uzun süre çevre araştırması gerçekleştirmiş. İkna olmayan kişileri ise ikna etmek için aylarca uğraşan ‘Bitcoin Safiye’nin inandırmak için her ay kişilere 3-5 bin TL kar payı gönderdiği öğrenildi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*