11 Kasım’da Saat 11.11’de 11 Milyon Ağaç Dikilecek

Sosyal medya mecrası Twitter’da genç bir kullanıcının ”Neden ağaçlandırma günü oluşturmuyoruz, bence çok güzel olurdu.” önerisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Gerekli çalışmalar başlatılacak” yanıtı ile cevap vermesi üzerine Milli Ağaçlandırma Günü projesi için çalışmalara başlandığı duyurulmuştu.

İşte o proje hayata geçirildi ve 11 Kasım tarihi ”Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli projeden bahsetti

Bakan Pakdemirli, fidan dikme etkinliğine yönelik düzenlenen basın toplantısında şu sözleri dile getirdi; ”Geleceğe nefes milletin öz projesidir. Yurdun dört bir yanında 7’den 70’e tüm yurttaşlarımızla 11 Kasım’da saat 11.11’de yurdumuzu yeşillendirmeye, fidanlarımızı dikmeye başlayacağız. Halkımızın bu konudaki kararlılığı bizlere çok büyük cesaret verdi. İnşallah bu tür projeler bundan sonra artarak çoğalacak, milletimiz bizlere heyecan veriyor.”

”Tüm halkımızı bu projeye bekliyoruz”

Bakan Pakdemirli, ” Bu projeyi gerçekleştirirken halkımızdan cep telefonları ile bizlere görüntü yollamalarını talep ediyoruz. Bunları yaparken dünyanın en büyük online dijital fotoğraf albümünü oluşturacağız. Bu albümü ise Guinness’e tescil ettireceğiz. Hepimiz birlikte geleceğe nefes olalım.” şeklinde konuştu.

Tüm Fidanlar Orman Genel Müdürlüğü’nden temin ediliyor

Tüm fidanların Orman Genel Müdürlüğü’nün kendi fidanlığından temin edildiğini belirten Balan Pakdemirli, kendisine yöneltilen maliyet sorusuna ise ”fidanların bir tanesi 2 lira, dikimi vs. eklediğimizde kabaca 3 lira ediyor. 13 milyonla çarptığımızda 35 milyon tl gibi bir sayıya ulaşıyoruz. Hepsi yerli ve milli kaynaklardan tedarik edilmekte. Halkımıza bizlere verdiği bu gönülden destek için, bu proje için gösterdikleri üstün çaba için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkiye’mizin geleceği için böyle projeler sürekli devam etmelidir.” sözleriyle cevap verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*